Zbulohet e vërteta se çka i tha Ramushi Vuçiqit në Berlin, “Mos me kshyr se ta…

LAJME


Liderët e Ballkanit Perëndimor u mblodhen së bashku në Berlin, me ftesë të kancelares gjermane, Angela Merkel dhe presidentit francez Emmanuel Macron. /

Zbulohet e vërteta se çka i tha Ramushi Vuçiqit në Berlin, “Mos me kshyr se ta ckyej gojen

Në Samit u diskutua për raportet e ndërfqinjësisë dhe mundësitë e pajtimit, nga ku do të kërkohet vazhdimi i dialogut Kosovë-Serbi.Një gjë e tillë është vrejtur edhe përmes kësaj fotografie ku shihet se Haradinaj e shikon me një shikim va star presidentin serb, Vuçiq. /