Vjosa Osmani tregon pse u bashkuan me Gërvallën, thotë se u largua nga LDK-ja për shkak të….

LAJME


Prijësja e Listës “Guxo”, Vjosa Osmani ka treguar pse Donika Gërvalla-Schwarz, në vitin 2018 është larguar nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK).

Osmani përmes një statusi në rrjetin e saj në Facebook ka shkruar se pas dështimit të përpjekjeve për reforma të brendshme, në vitin 2018 Gërvalla ka dhënë dorëheqje dhe u largua përfundimisht nga LDK-ja.

Ajo po ashtu ka thënë është kënaqësi e jashtëzakonshme që të bashkudhëtojë në këtë rrugëtim me Donika Gërvallën.