Vjen Lajmi i Madh nga Franca: Te hiqet urgjentisht Valdete Daka nga pozita sepse…

LAJME


Vjen Lajmi i Madh nga Franca: Te hiqet urgjentisht Valdete Daka nga pozita sepse…
Profesori i Parisit: Ja arsyet qe Valdete Daka duhet te shkarkohet urgjentisht

Profesori në Universitetin e Parisit, Nezi Kraki, ka dhënë arsyet se pse duhet te hiqet kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka.

Ai në postimin e tij në Facebook, ka publikuar pikat e vendimit të Gjykatës Kushtetuese, nga të cilat akuzon KQZ-në se është antikushtetuese.

Nderkaq, ai ka treguar se çfarë ka të bëjë situata e krijuar në KQZ-së.

“Prandaj këtu s’kemi te bëjmë aspak me respektim të ligjit as të vendimit të GJK por me respektim të inateve personale dhe të pazareve me grupe të nëntokës politike”, ka shkruar ai në Facebook..