Shikoni se cfare i ndodhi papritur Albin Kurtit nga nje qytetar ne tubim!!!

LAJME

Një përkrahës i Albin Kurtit e ka puthur atë në faqe, pas një fotografie që i ka kërkuar liderit dhe kandidatit të Vetëvendosjes për kryeministër të Kosovës.

Kjo ka ndodhur në Kamenicë gjatë një tubimi, në të cilin i pranishëm ishte edhe Glauk Konjufca, Vjosa Osmani dhe zyrtarë tjerë të listës së Vetëvendosjes.

Pasi qytetari e puth Kurtin, në publik shpërthejnë brohoritjet.

Në vendin tonë aktualisht po zhvillohet fushatë zgjedhore, edhe pse në pandemi liderët e partive nuk po i kursejnë qytetarët nga tubimet zgjedhore.

Zgjedhjet mbahen më 14 shkurt, kjo pasi Gjykata Kushtetuese e shpalli të pavlefshme votën e Etem Arifit e cila ishte vendimtare për krijimin e Qeverisë Hoti. /Gazeta Express/