Sërbia Në Zi / Aleksandar Vuçiq Përfundon Në Spital Dhe Ndahet Lajmi I Hidhur

LAJME


Sërbia Në Zi / Aleksandar Vuçiq Përfundon Në Spital Dhe Ndahet Lajmi I Hidhur

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vucic, në orët e vona të së premtes është shtruar në spitalin ushtarak në Beograd pas disa problemeve kardiake.

Në mesditën e sotme ka folur këshilltarja e tij, duke treguar që gjendja e Vucic është stabile, dhe se do të mbahet në spital për kujdes shtesë. /
“Ky program është dashur të prezantohet nga Presidenti Vuçiq, por ai nuk po ndjehet mirë dhe do t’i drejtohet publikut në 48 orët e ardhshme”, citohet të ketë thënë Sinisha Mali.

Po sipas mediave serbe, ministri serb i Financave ka falënderuar presidentin serb për siç ka thënë “vizionet e Vuçiqit nga viti 2014 që lehtësuan ndjeshëm pozicionin e Qeverisë në situatën aktuale”.

“Shumë faleminderit Vuçiqit i cili nuk është këtu me ne për arsye shëndetësore…”, ka thënë ndër tjerash Mali.

Megjithatë, ministri serb nuk ka dhënë detaje tjera në lidhje me shëndetin e presidentit Vuçiq.