Reagon Buzhala për sulmin ndaj Valon Sylës: Sulm qyqar, qysh nuk dul dikush me rreh dikë që e ka vjedhur buxhetin e…

LAJME

Reagon Buzhala për sulmin ndaj Valon Sylës: Sulm qyqar, qysh nuk dul dikush me rreh dikë që e ka vjedhur buxhetin e Kosovës

Reagon Buzhala për sulmin ndaj Valon Sylës: Sulm qyqar, qysh nuk dul dikush me rreh dikë që e ka vjedhur buxhetin e Kosovës

Gazetari Berat Buzhala ka reaguar pas sulmit fizik ndaj analistit dhe gazetarit, Valon Syla, shkruan Gazeta Metro.

Buzhala përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se Syla u sulmua për shkak të mendimin ndryshe.

Ai tutje thotë se Syla nuk ka rrënuar të ardhmen e askujt.

Postimi i plotë:

Qysh nuk dule kerkush me e rrehe dikend qe e ka vjedhe buxhetin e Kosoves, po dikend qe mendon ndryshe prej teje?
Valon Syla nuk jau ka rrenu te ardhmen juve dhe familjeve te juaja. Sulm qyqar.

https://www.facebook.com/berat.buzhala/posts/10157619078686479