Publikohet video nga Orteku i frikshëm në Itali merr gjithçka që i del përpara. Nuk dihet nese ka Shqipetar te…

LAJME


Orteku i frikshëm në Itali merr gjithçka që i del përpara (VIDEO)

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje dëbore të dendura prej disa ditësh.
Sot rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.
Ju ftojmë të shikoni pamjet e ortekut: