Për dhimbje të fytit, astmë, kollë dhe bronhit, Një ilaç krejtësisht natyral dhe i sigurt…

LAJME


Nëse vuani nga kollë, bronkit, astmë ose ndonjë problem tjetër i frymëmarrjes, atëherë zgjidhja për të mund të fshihet në një ilaç efektiv për të cilin kemi përbërës në kuzhinë.

Ja se si ta bëni dhe sa shpesh ta pini:

PERBERESIT:
500 g qepë të kuqe
500 g sheqer
2 limona
1.5 litra ujë
7 lugë gjelle mjaltë
Mënyra e përgatitjes dhe përdorimit të ilaçeve:
Nxehni sheqerin në nxehtësi mesatare në një tas të madh metalik dhe përzieni vazhdimisht derisa të marrë ngjyrë të artë.
Shtoni qepën e pastruar dhe të prerë imët në sheqerin e shkrirë, skuqeni atë për pak kohë, pastaj shtoni ujin.
Zieni gjithçka së bashku në parimin vijues: lëreni të ziejë derisa të avullojë një e treta e ujit.
Ftojeni pak përzierjen, pastaj shtoni lëngun e të dy limonëve, si dhe mjaltin.
Llokoçis mirë së bashku dhe lëreni të ftohet plotësisht.
Tendosni përzierjen dhe vendoseni në një kavanoz qelqi ose shishe.
Përdorni një lugë gjelle përpara çdo vakti derisa të konsumohet e gjithë sasia.
Ndihmoni veten me këtë përzierje në dimër dhe zvogëloni dhimbjen e fytit, si dhe kollën e pakëndshme.

Sigurohuni që të shihni një mjek nëse keni simptoma të gripit ose ftohjes. Mjetet juridike natyrore nuk janë një zëvendësim për terapinë tradicionale, por përdoren si një mbështetje, parandalim ose si një shtesë dietike.