Pasuri milionëshe, shikojeni se cfarë shtëpie luksoze ka Vjosa. Deklaron se bënë jetë modeste…

LAJME


Analisti, Ilir Mirena ka permendur te ardhurat e ushtrueses së detyres së presidentit Vjosa Osmani.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Iliri ka shkruar për te ardhurat dhe pasurin e saj dhe të bashkëshortit të saj.

Sipas Ilir Mirenes ajo deklaron se bënë jete modesta, Osmani ka shtëpi luksoze në Lagjen Marigona Hill dhe truall në Lagjen e Gjelbërt në Gërmi.

Postimi i plotë:
Jeta modeste e Vjosa Osmanit ne sherbim te QYTETARIT dhe kunder shtetit te kapur:
– Shtepi luksoze ne Lagjen Marigona Hill (çmimi i shtepive aty shkon prej 300 deri ne 500 mije Euro);
– Burrin e avancuar kunderligjshem ne diplomaci;
– Burri i saj kishte marr 9 mije Euro burse nga shteti i “kapur” i Kosoves;
– Paga e burrit te saj 3400 Euro;
– Truall ne Lagjen e Gjelbert ne Germi;
– Femijet me nenshtetesi australiane;
– Vet Vjosa Osmani qe sa vite merr mijera Euro page nga bugjeti i shtetit te “kapur”…
Bijo, sa t’gjejsh budalle me ardh pas teje, as n’teposhteze mos iu zhdryp…😜