Dalin pamjet/ Momenti i plagosjes me armë të një gruaje brenda Kongresit Amerikan (VIDEO)

LAJME

Kaosi po vazhdon brenda Konresit Amerikant teksa mbështetësit e presidentit, Donald Trumpit kanë hyrë në hollin e saj.

Tashmë shumë video po qarkullojnë në rrjetet sociale teksa po shfaqin një anë tjetër të SHBA-së.

Më parë u raportuar se një grua është lënduar rëndë gjersa tanimë është publikuar edhe momenti i plagosjes së saj në qafë, trasnmeton Telegrafi.

Raportohet se edhe disa policë dhe protestues janë lënduar gjatë përleshjes mes dyja grupeve.

Donald Trump ka reaguar duke kërkuar qetësi gjersa ka urdhëruar që situatën nën kontroll ta merr Garda Kombëtare.

Kongresi Amerikan gjatë ditës së sotme është dashur të konfirmojë fitoren e demokratit, Joe Bidenit. /Telegrafi/