Mjeku Specialist Turk jep receten e Çajit qe po mahnit boten me efektin e shpejte kunder Gripit dhe Ftohjes, e lehte per tu pergatitur…

LAJME


Ju I keni të gjitha keto ushqime në shtëpi, të lira dhe të lehta për tu bërë.
Ky është caji i cili po mahnit botën me efektin e shpejtë që ka ndaj gripit, është zbuluar nga Specialisti turk i njohur si një prej mjekëve më të suksesshëm në Turki.
Edhe kundër vi ruseve dhe ftohjeve sipas kësaj recete:

PERBERESIT:
2 dl ujë
1 mollë
1 limon
1 qepë të kuqe
MENYRA E P PERGATITJES DHE PERDORIMIT:
Vendosni ujin në një tenxhere së bashku me mollën e qëruar, limonin e prerë në gjysmë dhe qepën e qëruar dhe ziejeni.
Kur molla të çajë, kullojeni ujin.
Kur të ftohet, pini çajin që do të fillojë të punojë menjëherë.
Ju urojmë shëndet të mirë dhe një dimër pa viruse dhe ftohje.