Milaim Zeka: Vizita e Albinit në veri zbuloi rrenën 20 vjeçare të politikës. Ja rrena qe zbuloi sipas tij…

LAJME


Ish-deputeti Milaim Zeka ka komentuar tentim-vizitën e sotme në veri të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. Zeka thotë se ajo pjesë e Kosovës vazhdon të kontrollohet nga Serbia.

“Edhe ata policë në uniformë kosovare, andej urës, janë vetëm sa për sy e faqe”, shkruan Zeka në Facebook.

Shkrimi i plotë i Zekës në Facebook:

Qe 20 vite rresht, dite edhe nate, jam munduar ta flas te verteten perpara qytetarit te shkrete te Kosoves. E kam thene edhe ne media, edhe ne foltoren e Kuvendit, se prej Ures te Ibrit, deri ne kufi me Serbi, çdo gje kontro llohet nga Serbia. Edhe ata p olice ne uniforme kosovare, andej ures, jane vetem sa per sy e faqe. Nejse.

Sot, Albini, bashke me Vjosen u munduan ta th ejne kufirin, po b andat e e gersuara, i detyruan te kthehen mbrapa. E bash sot, Albini dhe Vjosa, u dashte me b ertite edhe Amerika, edhe Amelika. Mos me qene Amerika ime dhe Amelika e Albinit, sot, jo qe i kishin kthy kendej, po edhe nje h u ne b*the ja kishin ng ule Agim Bahtirit, jo per diçks tjeter, po vetem sa per me shiku seri…!!!