LALJM I HIDHUR/ Vjen lajm i keq për Hashim Thacin dhe PDK-në nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Albini

LAJME


Lëvizja Vetëvendosje ka dalë të jetë parti e pare ne zgjedhjet qe u mbajten ketë te diele.
Deri tani partia e LVV-se ka marrë 47.8% të votave në Kosove, shkruan Gazeta Infokus.

E bastionet e PDK-së në Drenicë, VV-ja nuk mundi ti thyej as në keto zgjedhje.

Por në fshatin e Burojë të Skend.erajt, në vendlindjen e ish Presidentit, Hashim Thaçit, partia e Albin Kurti arr,iti te i kete 34 vota.

Ndersa Lidhja Demokratike e Kosoves arrit të ketë 77 vota.

Në Buroje të Skende.rajt kanë votuar 756 persona.