LAJMI FUNDIT / Veprimtarja e LDK-së në Zvicër ia “mbyllë gojën” Hajredin Kuçit: Turp për ty, Thaçi po gjykohet për 100 v’rasje…

LAJME

Veprimtarja e LDK-së në Zvicër ia “mbyllë gojën” Hajredin Kuçit: Turp për ty, Thaçi po gjykohet për 100 v’rasje…

Veprimtarja e LDK-së në Zvicër ia “mbyllë gojën” Hajredin Kuçit: Turp për ty, Thaçi po gjykohet për 100 v’rasje…

Zize Pepshi, nënkryetare e Degës se LDK në Zvicër ka reaguar ndaj Hajredin Kuçit të PDK-së.Pepshi në një postim në Facebook, reagoi ndaj deklaratës së Kuçit i cili, sipas saj, e ka barazuar figurën historike të presidentit Ibrahim Rugovës me atë të Thaçit.

Ajo shkruan se, Thaçin nuk mund ta quash historik, pasi që akuzohet për k’rime ndaj njerëzimit dhe për 100 v’rasje.

Postimi i plotë:
Turp për ty H. Kuçi, ta futësh figurën historike, shpëtimtarin e popullit të Kosovës, Pres. historik Dr. I. Rugova, më një thes më Hashim. Ta quash Thaçin historik, “njeriun” i cili dyshohet për k’rime ndaj njerëzimit, ai po gjykohet në Hagë, për 100 v’rasje….shumica bashkëpunëtorë të Presidentin historik dr. I. Rugova!

Marre dhe pas kësaj marrje, bën mirë që ta ndalësh gojën…..