LAJMI FUNDIT: Gjykata vendos për Haris Kelmendin që e keqtrajtoi të riun në Prishtinë

LAJME

Dje pasi Gazeta Sinjali publikoi pamjet s kandaloze të keqtrajtimit të Leotrim Ramës nga zyrtari policor, Haris Kelmendi, policia ka a rrestuar këtë të fundit dhe ka suspenduar dy zyrtarë të tjerë të përfshirë.

Po ashtu, v iktima e këtij rasti L.R. ka rrëfyer për Sinjalin gjithë ngjarjen që ka ndodhur në vitin 2018, ku u ke qtrajtua nga ky zyrtar policor.

E lidhur me këtë rast, me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh për Haris Kelmendin.

Këtë e ka konfirmuar avokati i tij në një prononcim për Gazetën Sinjali, Naim Rudari.

“Sot iu është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh në Gjykatën Themelore në Prishtinë”, tha ai për Sinjalin.