LAJM I FUNDIT / Albin Kurtit ja bëjnë të keqen e madhe që nuk e priste askush…

LAJME

Albin Kurtit nuk do t’i lejohet të garojë në zgjedhje për shkak të problemeve me lig jin.
Përveç kreut të LVV, Albin Kurti, bëhet me dije se në mesin e 47 kandidatëve për deputet që kanë d ënim e me vendim të formës së prerë janë edhe Albulena Haxhiu dhe Labinot Ademi. 10 të tjerë janë nga Nisma Socialdemokrate.

Qytetarët e Kosovës do të duhet të dalin në zgjedhje për herë të dytë brenda një viti e gjysmë. Kështu ka urdhëruar Gjykata Kushtetuese më 22 dhjetor përmes një aktgjykimi. Kjo gjykatë kishte gjetur parregullsi në votimin e Qeverisë së udhëhequr nga Avdullah Hoti, i cili e mori detyrën e kryeministrit në qershor.

Ndërkohë së fundmi Kurti kishte bërë zyrtare edhe faktin që ai dhe Vjosa Osmani do garonin në një listë.