Ky fati i bèkùar po tròket! Çfarë mírësíe po ju vjen, qènka pèríudha e lèkève

LAJME

Ky fati i bèkùar po tròket! Çfarë mírësíe po ju vjen, qènka pèríudha e lèkève

Ky fati i bèkùar po tròket! Çfarë mírësíe po ju vjen, qènka pèríudha e lèkève

Sùrpríza e fùndit dhe páráshíkimi më i bùjshëm ka ardhur nga Mèri e cila ka rrèfýer se çfarë prítèt të ndòdhë në jetët tona bázùar në páráshíkimin e yjeve.

Lùani. Për ju 2021 do të sjèllë shumë të mira gjatë ecùrisë së tij, por në muajt e párë dhe sídomòs në shkurt duhet të kèni shumë vèmèndje në disa pèngèsa që do t’i káloni me qètèsi dhe shumë dùrim.

Do të keni më shumë fat në muajt Qershor dhe Korrik dhe në këto muaj do të mèrrni më shumë bèkíme në dashùri dhe në fínánca të mira dhe do të jeni më të qètë. Kùjdes edhe në muajin shtator sepse mùnd t’ju líndin disa dèbáte në punë.

Dèmi. Duhet të trègòni shumë qetèsi dhe dùrim për të mbyllur mángèsitë dhe pròblèmet që ju kríjoi 2020 dhe deri nga marsi 2021 dùhet të fòkùsoheni vetëm në këtë pikë. Më pas do të jetë një pèríudhë fántástike për shenjën tuaj dhe sídòmòs në muajin Gusht ku do të mbùlòheni me lajme të mira. Një mártèsë mùnd të ndòdhë për ju këtë vit dhe shumë shpèjt edhe një pozícion i ri në punë.

Gáfòrrja. Deri në fùnd të janar 2021 mùnd të víjoni të pèrbálleni me pèngèsat e lèkève që ju janë kríjuar gjatë 2020, por që me mbylljen e këtij muaji, ju do të çlíròheni nga të gjítha detyrimet dhe më në fùnd mèrrni frýmë me lehtësi.

Nga qershori 2021 do të hýjnë në jetën tuaj shumë emòcione të ëmbla duke ju bèkùar me dashùri. Gjatë gjíthë muajve të verës dhe deri në dhjetor 2021 do të gèzoni shumë shèndet të mbárë, por vetëm kùjdes me tèprímin me ushqímin.

Pèshqít. Në 2 vitet e fùndit nuk kèni pásur shumë fat në çdo fushë të jetës, por në fùnd të shkurt 2021 ju do të hýni në periudhën më të ártë të jetës tuaj dhe e ardhmja do t’ju duket më e ndrítùr se kùrrë më párë.

Të gjítha sákríficat tuaja do të shpèrblèhen me një punë dhe të ardhùra shumë të mira. Nga muaji Maj do të shfáqèn disa njerëz të rinj në jetën tuaj dhe do t’ju shtòjnë më shumë gèzímin dhe lumtùrinë. Kèshílla më e madhe për ju është të mòs i trègoni askujt plánet tuaja të këtij viti.

Vírgjèresha. Në muajt janar dhe shkùrt mùnd të keni disa tèláshe në vendin ku punoni pasi një shèf i ri mùnd të vijë, por shumë shpèjt çdo gjë ríkthèhet normalitetit dhe juve nuk ju prèk aspák.

Dùhet të trègoheni bashkëpunuese dhe e mòtívuar dhe në fùnd jo vetëm që gjíthçka do vejë mbárë, por edhe mùnd të shpèrblèheni. Muaj më me fat janë në verë dhe deri në fùnd shtatori kur në jetën tuaj do të hýjnë ndryshime plot pozítívitet.

Brícjápi. Do t’ju ndòdhë një ndryshim në punën tuaj në muajin Mars dhe ju më në fùnd do të ùleni në pozícíonin e “lídèrit”. Në prill dhe deri në fùnd të Korrikut do të kèni një bèkím tek të ardhurat dhe kështu do të kèni lèk mjáftueshëm për të kríjuar plane për të árdhmèn.

Kùjdes shèndètin këtë pèriudhë sepse keni fílluar të mèrrni kile shtèsë dhe kjo mùnd t’ju ndíkòjë tek zèmra juaj. Dashùria këtë vit 2021 do të përjètòjë pèríudhën më të ëmbël të gjíthë kohës.

Akrèpí. Janari nuk ka lájme të mira për ju pasi disa punë lígjòre, ose çështje fámíljare mùnd t’ju shkáktojnë pak strès por duhet dùrim sepse në fund të janarit vjèn mòmenti juaj dhe zgját deri në fùnd të dhjetorit 2021.

Në mars do të keni shumë frýmëzím dhe do të keni rrítje në punën tuaj, ndërsa në fámílje do t’ju hýjë shumë energjí pozítive. Muaji maj dhe korrik do të jenë muajt kur ju shpèrthèní në dashùri.

Dáshí. Viti 2021 hýn me shumë bashkëpunime për shenjën tuaj dhe ju do të sígùroni të ardhura shumë të mira për të blèrë ato që ju kánë mùngùar deri më sot edhe për të shlýèr të gjítha detyrime e mbètura.

Ju do të lídheni me një persòn shumë të dashùr në prill dhe së bashku do të shíjoni verën më të ëmbël dhe dashùrinë më të pástër këtë vit. Shèndèti është në máksímum për mirë dhe mos u shqètèsoni për asgjë.

Shígjètari. Do të kèni vitin më të mbárë të jetës tuaj dhe do t’ju ècë shumë mirë në çdo fùshë të jetës. Puna do t’ju ècë për mirë dhe èkònomikisht këtë vit do të jèni shumë stábèl. Nga maji do të keni më shumë fat dhe më shumë fítíme, ndërsa gjatë verës dùhet të bèni shumë kùjdès me shèndètin dhe të kòntròlloni sa më shumë atë që háni. Energjía pozítive ju ndjèk gjíthë vitin.

Bínjákët. Do t’ju lárgòhen të gjítha sítuata e vèshtíra të kríjuara në vitin që sapo e lámë pás dhe më në fùnd do të hýni në períudhën më të bèkùar të jetës tuaj.

Katërt muajt e párë të vitit 2021 do të jenë të dèdíkùar kárríerës tuaj dhe jo më kòt mùnd edhe të mèrrni një ngrítjè shumë të madhe në pozícíonin e punës. Një mártèsë shihet në korrik ose gusht dhe kùshtet e kësaj mártese këto dy muaj dùhet t’i shòhin mirë sepse prèmtojnë ecuri të mëdha.

Pèshòrja. Për këtë shènjë do të jetë një 2021 I pásùr me ngjyra dhe pozítívitet. Do kènë ròmánca, do dashùròhen, shumíca do fèjòhen, do líndín fèmíjë, mùnd edhe të bèjnë dásma të mëdha. I gjíthë 2021 do të jetë I bèkùar me fat të mbárë dhe shumë pozítívitet.

Ujòri. Kanë káluar një vit të vèshtírë qòftë në ide, qòftë në veprime. Ketë vit do ngríhèn në përgjègjèsi, do márrín punë me pèrgjègjèsi dhe do jápín ide. Është një shenjë që do bëjë kárríerë, fámë, emër dhe pùshtèt, mjáfton që kjo shenjë të mòs jetë shumë dòmínánt sepse èkzíston mùndèsía që mùnd të dalë një persòn Ujòr shumë dòmínánt që në emër të të drèjtave të njerëzimit të vèndòsi një pùshtèt më të fùqíshèm.