Kurti për zgjedhjet e reja: Populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë

LAJME

Kurti për zgjedhjet e reja: Populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë

Kurti për zgjedhjet e reja: Populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth zgjedhjeve të reja në vend që do të mbahen në fillim të vitit 2021.

Kurti thotë se populli tashmë e ka ndarë mendjen se për kë do të votojë, njofton Klan Kosova

“Në Kosovë për një kohë të gjatë nuk do të kemi zgjedhje. Por, do të kemi referendum”.

“Më së miri këtë e treguan zgjedhjet që u mbajtën në një komunë [Podujevë], jam goxha optimist për vitin 2021”, tha Kurti.

Kurti këto deklarata i bëri në një debat online ku po merr pjesë ushtruesja e detyrës së presidentit Vjosa Osmani dhe Viola von Cramon, raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian.