Krasniqi : Nuk e kuptoj se pse populli po i beson Albin Kurtit dhe e votuan? Ai eshte nje mashtrues i madh

LAJME

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, është shprehur i habitur sesi njerëzit e votojnë subjektin politik Lëvizje Vetëvendosje.

Ai këto komente i ka bërë në emisionin ‘Pressing’, pasi u parashtrua pyetja nga analisti politik, Rron Gjinovci, se pse është votuar PDK pas vitit 2014, shkruan Gazeta Express..
“Në aspektin e lirisë personale, secili qytetar i Kosovës ka të drejtën me vendos për kë të votojë. Edhe unë me siguri, nëse do më pyesni, do të habitesha, përse njerëzit e votojnë partinë Vetëvendosje. Si njerëzit mund të manipulohen nga Albin Kurtid he nga fakti që njerëzit nuk mund ta vërejnë transformimin e tij të hatashëm nga ai që ka qenë dhe ai që është”, ka deklaruar ai.

Krasniqi, tutje ka thënë se PDK’ja nuk trajton vetëm aspektin. individual por edhe k rizën shoqërore që e ka kapluar vendin.
Kjo erdhi pas kërkimfaljes që bëri analisti Gjinovci në studio, duke thënë .se qëllimi i tij nuk ishte ta f yej ndokë.

“Kërkoj falje sepse nuk është qëllimi im me i fy e o fendu njerëzit por si një o bservues, si një person. që e ka përcjell politiken, prej 2014 deri më 2019 nuk kam parë asnjë reformë në PDK dhe arsye pse dikush ish dashtë m.e votu PDK’në”, tha Gjinovci.