Këto janë votat e Vjosa Osmanit deri më tani në të gjithë Kosovën, shifra marramendëse qe kalojne edhe Kurtin

LAJME

Këto janë votat e Vjosa Osmanit deri më tani në të gjithë Kosovën, shifra marramendëse qe kalojne edhe Kurtin ne vitin 2019
Kandidatja për deputete në listën e VV-së, Vjosa Osmani e cila kishte numrin dy në listë, ka marrë një numër të madh votash, më shumë se sa ishte në LDK.

Media merr vesh se deri më tani ku ende nuk janë numëruar votat e diasporës, Vjosa Osmani ka marrë 206 mijë e 570 vota.

Qytetet që më së shumti e kanë votuar Osmanin janë Istogu dhe Prishtina.

Këto vota të Vjosa Osmanit, janë më të lartat në karrierën e saj si politikane.