Ja ilaçi popullor kundër kolesterolit – mjekët të mahnitur!

LAJME


Kur përzihet me lëng limoni, majdanozi jo vetëm që stimulon qarkullimin, por gjithashtu zvogëlon sasinë e kolesterolit në trup.

Kjo përzierje ndihmon shumë njerëz të rikuperohen me një shpejtësi që mjekët u habitën.

Përbërësit:
– 1.5 litra ujë;
– tre tufa majdanozi të mesëm;
– 1 kg. limon;
– shumë pak sodë buke.

Përgatitja:

Përzieni sodën e bukës me limon. Lëreni limonin në ujë të ftohtë për një orë. Nxehim ujin derisa të vlojë, e lëmë të ftohet. Kur të ftohet, copëtoni limonin dhe majdanozin dhe vendosini në ujë.

Mbuloni enën dhe lëreni në frigorifer për një ditë. Pas 24 orësh, përziejini përbërësit.
Udhëzimet:

Përdorni 10 mililitra të kësaj përzierje çdo ditë dhe ruajeni në frigorifer.