Hallakatet Adelina, E quajti pevaçicë dhe e krahasoj me Linda Morinën, ja si i reagon Adelina

LAJME


Hallakatet Adelina, E quajti pevaçicë dhe e krahasoj me Linda Morinën, ja si i reagon Adelina
Këngëtarja Adelina Ismaili, që njihet për bindjet e saj politike, i është përgjigjur një lexuesi rreth përkrahjes që ajo i bën Lidhjes Demokratike të Kosovës. /

Adelina Ismaili ka radhitur disa arsye, që sipas saj, duhet të votohet ish kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, Vjosa Osmanin.E një lexues ka thënë se niveli për LDK’në ka rënë nga akademikët të këngëtarja, e për këtë ka përdorur shprehjne serbe “pevaçicë”.