Haki Abazi ende mendjen tek Thaci,thotë ishte në siklet të madh se VV-ja ia zbuloi planin për …

LAJME

Haki Abazi ende mendjen tek Thaci,thotë ishte në siklet madh VV-ja ia zbuloi planin për ndarje të Kosovës ….

Gjithashtu Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi ka mirëpritur marrëveshjen e arritur sot mes kreut të Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe u.d të Presidentit të Kosovës, Vjosa Osmani për garim të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Në një postim në rrejtin social Facebook, Abazi është shprehur i bindur se më 14 shkurt do të jetë fitore e cila i ngjanë referendumit.

“Në mbrojtje të vlerave të luftës së UÇKs, për dijen dinjitetin e shqiptarve, për një shtet model të demokracisë në Ballkan”, deklaroi Abazi.