Geci poston një artikull gazete nga viti 1998: Albin Kurti thoshte se kush e mbështetë Amerikën dhe Rugovën është kundër Kosovës

LAJME


Geci poston një artikull gazete nga viti 1998: Albin Kurti thoshte se kush e mbështetë Amerikën dhe Rugovën është kundër Kosovës

Anëtari i LDK-së, Gani Geci ka postuar një fotografi të një gazete ku në vitin 1998 kishte folur Albin Kurti.“Kurti në vitin 1998: Ata që mbështesin Amerikën dhe Rugovën janë kundër Kosovës“, shkruan Geci, përcjellë Gazeta Blic.Geci kërkon nga qytetarët të bëhen mirënjohës ndaj atyre që na ndihmuan kur kishim nevojë.

Postimi i tij i plotë:

Athua ende ata qe e mbshtesin Amerikën jane kunder Kosoves ndersa ata qe mbshtesin Rusin jane pro Kosoves?!O populli im i dashur bëhu mirnjohës ndaj atyre qe na ndihmuan dhe na mbeshten kur kishim nevoje. Falenderojm zotin dhe Preseidentin Rugova per vizionin e ti pro Amerikan dhe pro Perendimor.Kerkoj nga shqiptaret në Gjermani te shkojn në biblotekat Gjermane dhe të gjej ket gazet