Gazetari Amerikan “befason“ me deklaratë per Hashim Thaçin ! Cfare tha do ju le me goje hapur…

LAJME

Gazetari Amerikan “befason“ me deklaratë, Hashim Thaçi është zotëri dhe patriot

Gazetari Amerikan “befason“ me deklaratë, Hashim Thaçi është zotëri dhe patriot

Gazetari i njohur amerikan i “FOX News”, Geraldo Rivera, ka komentuar ak takuzën e Gjykatës Speciale për ish-presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Metro.Me anë të një postimi në Twitter, gazetari i njohur amerikan Geraldo Rivera, ka thurur lavde për ish-presidentin Hashim Thaçi, pasi këtij të fundit ju konfirmua ak takuza nga Gjykata Speciale.Rivera ka thënë se nuk i di specifikat e ak takuzës së Hashim Thaçit, por se mund të tregojë që gjatë lu ftës ai ishte një zotëri dhe patriot që luf tonte për të mbrojtur popullin e tij.
Më poshtë postimi i plotë i tij.