TURP/ Faton Peci ofe-ndon PDK-ne “Ju jeni sinonim i turpit, i vjedhjes dhe… Cfare shtoi ai do ngeleni pa fjale !

LAJME

“Ju jeni sinonim i turpit, i vjedhjes e plaçiktjes në Kosovë”, përplasje mes Pecit e Fetahut

Derisa shefi i kabinetit të Vjosa Osmanit, Faton Peci tha se PDK-ja nuk ka të drejtë të flasë për proces zgjedhor të rregullt, ka filluar përplasja mes tij dhe përfaqësuesit të PDK-së në KQZ, Faton Fetahu.

“Zotëri kjo është gjuhë e rrugëve. Është për turp që zyra e presidentit ka rënë në një nivel të një gjuhe të një partie politike. Është për turp, ju duhet të keni përgjegjësi e llogari sepse Etem Arifi ka marrë pagë në mënyrë kundërkushtetuese. Më vjen keq për nivelin tuaj” i thotë Fetahu.

Ndërsa, Faton Peci i thotë se vjedhja e PDK-së ka shkuar deri në vjedhje industriale.