Enver Hoxhaj ”dridhë” gjithë Kosovën me këtë deklaratë për Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

LAJME


Kreu n’detyre i PDK-se, Enver Hoxhaj ka uruar Vetevendsojen per fitoren ne zgjedhjet parlamentare në vend.
Ai ka deklaruar qe per shkak te dallimeve nuk jane pjesë e Qeverisë me VV-në.

“Kosova ka demokraci të konsoliduar dhe të fortë, u treguam shembull për vendet e rajonit.
Qytetarët folën dhe duhet te respektohet. Vetëvendosja doli e para dhe PDK e dyta, ne e pranuam si të tillë.

Dua ta uroj Vetëvendsojen për rezultatin dhe i ftoj që të punojnë në forcimin e shtetit.

Ne nuk do jemi në Qeveri me VV-në sepse kemi dallime por i ftojmë për bashkëpunim”, deklaroi ai në konferencë për media./blic
https://www.facebook.com/watch/?v=223734242778766