E papritur/ Sapo ndodhi një tërmet në vendin tonë…Ja në cilin vend ishte dhe magnituda

LAJME


Një tërmet me madhësi 3.4 të shkallës Rihter është ndjerë këtë pasdite në afërsi të Shkupit.

Sipas Qendrës Evropiane të Makrosizmikës, epiqendra e tërmetit në 14.09 ishte në një distancë prej tetë kilometra nga Shkupi, në një thellësi prej 2 kilometrash.

Një tërmet me madhësi 3.4 të shkallës Rihter është ndjerë këtë pasdite në afërsi të Shkupit.

Sipas Qendrës Evropiane të Makrosizmikës, epiqendra e tërmetit në 14.09 ishte në një distancë prej tetë kilometra nga Shkupi, në një thellësi prej 2 kilometrash.

Tërmeti u ndie edhe në Kosovë dhe Serbi.

Pas këtij tërmeti në Shkup, një tjetër me intensitet më të ulët.