E PAPRITUR/ Albulena Haxhiu Sapo Tregoi Dicka Të Madhe :PDK-ja, LDK-ja Dhe Lista Serbe ndaluan…

LAJME


E PAPRITUR/ Albulena Haxhiu Sapo Tregoi Dicka Te Madhe :PDK-ja, LDK-ja Dhe Lista Serbe ndaluan…
Zyrtarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka deklaruar se moscertifik imi i Albin Kurtit për zgjedhjet parlamentare ishte nje motiv politik.

Ajo thotë se VV-ja dhe Kurti kane qene target ku me çdo kusht deshen t’i pamundësojnë qeverisjen kësaj partie. Sipas saj, kryesuesja e KQZ-së, Valdete Daka, PDK-ja, LDK-ja dhe Lista Serbe deshen ta ndalojne certifikimin e listës së kësaj parti.

“Motivi kryesor haptazi është politik dhe për target e kane pasur Lëvizjen Vetëvendosje. Ata deshen me çdo kusht që t’ia pamundësojnë qeverisjen VV-së dhe Albin Kurtit, na kanë halë në sy, sepse tek ne shohim vullnetin e madh të qytetarëve për ndryshim.Mos harroni, janë po ata të njëj tit që e rrëzuan Qeverinë Kurti në mes të panddemisë, të njëjtët që form uan qeveri të jashtëligjshme e qeverisën jashtëligjshëm për gjashtë muaj.