E FUNDIT/ Kjo nuk u prit te ndodhe ne ndërtesën e Kongresit në Washington të shtëna me armë në drejtim të protestuesve dhe…!!!

LAJME

Të shtëna me ar më në drejtim të protestuesve që thyen ndërtesën e Kongresit në Washington.

Të shtëna me ar m ë në drejtim të protestuesve që thyen ndërtesën e Kongresit në Washington

Të shtëna me ar më në drejtim të protestuesve që thyen ndërtesën e Kongresit në Washington
Mbështetësit e Presidentit Donald Trump që u mblodhën jashtë Kapitolit të SHBA-së u përleshën me oficerët e policisë dhe thyen ndërtesën, duke detyruar një bllokim me anëtarët e Kongresit brenda.

Një burim i zbatimit të ligjit tha për ABC News se protestuesit që kanë hyrë brenda u qëlluan. Është e panjohur nëse ka lëndime. Imazhet tregojnë oficerë me armë të vizatuara, transmeton IndekSonline.

Shërbimi Federal Mbrojtës dhe Shërbimi Sekret janë në rrugë për të ndihmuar policinë, sipas një burimi.

Përleshjet filluan ndërsa Trump dhe aleatët e tij mbajtën një tubim duke shtyrë Senatin të mos vërtetonte zgjedhjet për Presidentin e zgjedhur Joe Biden./Indeksonline