E Fundit/ Bashkëpunëtorja e ngushtë e Behgjet Pacollit i bashkohet Vjosa Osmanit

LAJME


Bashkëpunëtorja e ngushtë e Behgjet Pacollit i bashkohet Vjosa Osmanit
Rejhan Vuniqi një nga bashkëpunëtoret më të afërta të Behgjet Pacollit i është bashkuar së fundmi iniciativës së Vjosa Osmanit, shkruan Gazeta Express.

Këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në “Faceboook”.

“Përderisa qytetari lufton për të mbijetuar në këtë vend të pashpresë, kasta jonë politike lufton për të triumfuar në betejën e tyre të quajtur pushtet. Por, po harrojnë se pushtetin ia u japin mu këta qytetarë! Prandaj, edhe pse me halle dhe me vështirësitë e jetës, ata tashmë GUXOJNË të kërkojnë dhe e duan NDRYSHIMIN!”, ka shkruar ajo në një postim në “Facebook”.

Vuniqi e cila në qeveritë e kaluara pjesë e së cilës ishte edhe Pacolli barte pozita të larta shtetërore, përfshirë edhe ato diplomatike.

Njoftimi i plotë i saj:

Edhe pse në prag të hyrjes së vitit 2021, uruam dhe shpresuam që ky vit do të jetë vit i mbarë dhe i suksesshëm për të gjithë ne. Por si duket po na del që e filluam prapë me këmbë të majtë.

Gërshetimi i tri fatkeqësive që po ndodhin në këtë fillim viti në Kosovë, pandemia, vërshimet e mëdha dhe kaosi politik-zgjedhjet, janë jashtëzakonisht të rënda dhe të papërballueshme për qytetarin e Kosovës.

Karshi një qeverie të dobët në ikje, karshi një infrastrukture të dobët të shëndetësisë, tani edhe me rrezikun nga mutacioni i ri i virusit, si dhe karshi një fatkeqësie natyrore, çdo ditë e jona, e qytetarit të Kosovës, po del të jetë betejë e re për mbijetesë.

Përderisa qytetari lufton për të mbijetuar në këtë vend të pashpresë, kasta jonë politike lufton për të triumfuar në betejën e tyre të quajtur pushtet.

Por, po harrojnë se pushtetin ia u japin mu këta qytetarë!

Prandaj, edhe pse me halle dhe me vështirësitë e jetës, ata tashmë GUXOJNË të kërkojnë dhe e duan NDRYSHIMIN!

T’i ulim shpatat e ngritura dhe ta dëgjojmë zërin e çjerrur të këtij populli të cilët dëshpërimisht duan të dalin nga kjo humnerë e krijuar nga vet ata që i kanë votuar deri më tani.

#GUXOteNDRYSHOSH

#guxomevjosen