Doni të shpëtoni nga Hemoroidet një herë e përgjjithmonë, njihuni me receten që po habit dhe mjekët…

LAJME


Doni të shpëtoni nga Hemoroidet një herë e përgjjithmonë, njihuni me receten që po habit dhe mjekët…
Kjo recetë na u dërgua nga lexuesja jonë Irena Radevska.

Ajo thotë se receta është provuar dhe ndihmuar nga shumë njerëz.
Ka përmirësim në 3-4 ditë, dhe në hemorroide të jashtme, tërheqje e plotë!

PGRRBRSIT E NEVOJSHM, 50 GRAM OF ÇAJ NGA:

-Bar i skifterit
-Bishti i kalit
Çantë bariu
Marigold
-Krushina

PROCEDURA:

* Pas 50 gramë bimë të thata, nëse përdorni bimë të freskëta, doza dyfishohet. Ju mund të blini bimë nga Herbal Alteca.

Vendosni të gjitha barishtet në një qese letre dhe përzieni me një lugë druri për të marrë një përzierje të butë.

Hidhni dy lugë nga përzierja me 700 ml ujë dhe zieni për 20 minuta në një nxehtësi të moderuar.

Më pas çaji kullohet dhe ndahet në 3 pjesë, në tre gota, të cilat pihen 30 minuta para ngrënies, tri herë në ditë.

Një filxhan para mëngjesit, e dyta para drekës dhe e treta para darkës ose dy orë para gjumit.
Terapia zgjat 5 deri ne 7 dite.