Daut Haradinaj “trondit“ Albin Kurtin me këtë që i tha

LAJME


Daut Haradinaj “trondit“ Albin Kurtin me këtë që i tha
Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Daut Haradinaj, ka thënë se kjo parti synon të ketë 20 deputetë, në zgjedhjet e 14 shkurtit.

“Synimin e kemi 20 deputet +, është pretendim real, s’jemi tu pa andrra, në bazë të asaj që shohim e kryetarve të komunave që kanë punu fort. Aleanca është më e madhja në nivel lokal në Kosovë dhe ajo do të përkthehet në votë.

Ne mendojmë kthimin e elektoratit në komunat që jemi dëmtu para një viti. Ne kemi matematikë të thjeshtë e kemi, rreth 20 mijë vota plus, në bazë të kandidatëve të ri që kemi në lista”, ka thënë Haradinaj,

Ai foli edhe për Lëvizjen Vetëvendosje.