Buzhala ka disa fjalë për Rron Gjinovcin dhe debatet në televizion

LAJME


Buzhala ka disa fjalë për Rron Gjinovcin dhe debatet në televizion
Gazetari Berat Buzhala ka reaguar pas deklaratave të shumta rreth aktivistit Rron Gjinovcit, dhe lidhjet që dikur babai i tij kishte me PDK’në e në veçanti ish presidentin Hashim Thaçi, shkruan Gazeta Metro.

Buzhala tha se ai personalisht shpesh merr kërkesa për mos ta ftuar Gjinovcin në panelin e analistëve në Pressing.

Ai tha se fushatat kundër tij nuk janë argumente të duhura, madje as fotografitë e babait të tij me liderët si Veseli, Thaçi, Sami Lushtaku e të tjerë.

Ky është postimi i plotë i tij:

https://www.facebook.com/berat.buzhala/posts/10157674981641479