Befason Dardan Molliqaj: Ja me Kend e Krahason Albin Kurtin…

LAJME

Befason Dardan Molliqaj: Ja me Kend e Krahason Albin Kurtin…
Kryetari i PSD’së, Dardan Molliqaj e ka krahasuar Albin Kurtin me Sllobodan M illosheviqin, Hugo Chavezin e H ifelerin me deklaratat dhe qasjen e tij, transmeton Periskopi.‘’Gjërat e mënyrat se si i thotë ai, i ka thënë edhe Millosheviit, Chavezi… Po e kahasoj me atë që ka deklaru e flet.

S’ka njeri që flet për shoqërinë që është pezull. Nuk je ti kështu në vetvete i shkëputur prej historisë. Ai nuk është një oazë në politikë’’, ka thënë Molliqaj.Për Kurtin, thotë se e ka shkelur edhe Kushtetutën dy herë brenda 50 ditëve.