Albin Kurti “DRIDH“ GJARPRIN e Kosovës Hashim Thaçin, ja cfare tha ai (VIDEO)

LAJME

Albin Kurti “DRIDH“ GJARPRIN e Kosovës Hashim Thaçin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i pyetur për deklaratat per ish presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ai ka thene qe Hashim Thaçi eshte pule para nderkombetarve dhe ne Kosove eshte skifter

Kurti tha se populli ka votuar per ndryshim, e duhet te bere ndryshim per ate se cka kane votuar qytetaret.
“Populli ka votu për ndryshime. Pse mos ta bëjmë qeverinë. Ne duhet të jemi nivel për ta bërë ndryshimin për çka kanë votuar qytetarët”, ka thënë ai.

https://fb.watch/388sDr8bYv/