Albin Kurti dha Lajm te Papritur per kundershtaret , e sidomos Valdete Dakes i’a ben ”8 me 2”

LAJME


Albin Kurti dha Lajm te Papritur per kundershtaret e tij, e sidomos Valdete Dakes i’a ben ”8 me 2”
E konfirmoi Albin Kurti se ai do te jete bartësi i listës së VV-së, ai thote se do fitoje mbi 61% e kjo gje nuk i pelqen Dakes e as kundershtareve te tij.

Kandidati per kryeminister nga rradhet e Levizjes Vetevendosje Albin Kurti ka prezantuar programin e partise dhe listën e kandidateve për deputet në garën e 14 shkurtit, pasi që Kushtetuesja rrezoi Qeverinë Hoti pasi vlerësoi se ajo ishte zgjedhur në mënyrë jo legjitime.

Ai me këtë rast ka bërë të ditur se do t’i prijë listës së Lëvizjes Vetëvendosje, pavarësisht se KQZ ka vendosur që ai të jetë jashtë listës për deputet duke iu referuar kështu aktgjy kimit të Kushtetueses se nuk kanë të drejtë të kandidojë askush që në tri vjetët e fundit ka të kryer vepra pen ale.