Akuzë tronditese nga Geci: Thaçi u financua nga Isa Mustafa dhe Bujar Bukoshi për v.rasjen e aktivistëve të LDK-së

LAJME

Akuzë tronditese nga Geci: Thaçi u financua nga Isa Mustafa dhe Bujar Bukoshi për v.rasjen e aktivistëve të LDK-së

Akuzë tronditese nga Geci: Thaçi u financua nga Isa Mustafa dhe Bujar Bukoshi për v.rasjen e aktivistëve të LDK-së

Akuzë publike nga Geci: Thaçi u financua nga Isa Mustafa dhe Bujar Bukoshi për vrasjen e aktivistëve të LDK-së

Një akuzë e rëndë publike ka ardhur nga Halil Geci, i cili në një postim në Facebook nuk ka hezituar të përmend emra duke i quajtur si bashkëpunëtor në vrasjen e njerëzve të LDK-së.

“Ja filluan nga Enver Maloku,atentati kundra Ibrahim Rugoves për te vazhduar me vrasje ,maltretime rrahjet etiketime për të cilat po hetohen nga specialja. Këto grupe vrastaresh të udhëhequra nga Hashimi Broja me kompani, dhe i mbështetur me para e logjistik nga Bujar Bukoshi dhe Isa Mustafa si forcë politike ishin të lidhur këmbë e krye me këta tradhtar”, ka shkruar ai në Facebook.

Geci thotë se ashtu siç ka liria emër, ka emër edhe tradhtia.

Në shkrimin e tij, ai përmend edhe Nanon e Klosit, si të infiltruar e bashkëpunëtor në tradhtinë kundër Adem Jasharit, Sali Çekajt e Zahir Pajazitit.