Ajo nxòrri datat! Prej 28 e 31 janarit jèp lájmin e madh, i prèk FATI i bèkùar

LAJME

Edhe pak ditë dhe pikërisht më 28 janar vjèn dhe dita me më shumë fat në këtë janar e cila është dita e hënës së Plòtë dhe për fáktin se është një numër që fòrmòn çift, do të sjèllë një energjí shumë të fòrtè për këdo në botë.

Në mèndjèn tuaj me sígùri që lùtjèt e shumta janë që ju të shtòni sa më shumë fínáncat tuaja dhe mbi të gjítha që kjo ditë e mbárë tju sjèllë sa më shumë shèndèt të mirë. Por, ka edhe nga ata që kèrkòjnë pak dashùri më shumë për t’i dhènè fùnd bèqárisë.

Yjet kanë cáktùar fatet tuaja që janë të shkrùara aty lart dhe një pjesë e fatit që do të kèni do të zbrèsè afèr jush me fùqínë që ju dèrgòn Hëna e Plòtë.

Është një fázë që dísa shenja fávòrizohen pak më shumë në kráhásim me disa të tjera pasi lèvízja ástròlògjíke e yjeve është në pozícíon të fávòrshëm me Hënën e plòtë dhe ndáj për këto shènja që do t’ju trègòjmë sot do të víjnë ditë më të mira.

A duhet të lùmtùròheni? Zbùlòjini tani pa hùmbùr kohë!

Hena e Plòtë sjèll shumë lumtùri për bínjakët sepse shenja juaj do të márrë ndríçimin më të madh dhe bèkímin më të çmùar. Ajo që ju fávòrízon më shumë është se do të márrèsh shumë pástèrtí në shpírt.

Çfarë prítët t’i ndòdhë kësaj shènje? Dáta 28 janar do t’ju sjèllë në shtëpi një energjí të madhe për t’iu plòtësuar një dèshírë. Trègoni dùrim në punë pasi në fùnd të shkùrtit vjèn edhe shpèrblími juaj.

A ku ka më mirë se sa të jèsh një Shígjètar i cili hýn në bèkimet e Hënës. Sa më shumë të kálojnë këto ditë të janarit dhe të 2021, aq më shumë do t’ju shtòhet lùmtùria për ju dhe fèmíjët e fámiljet tuaja.

Çfarë prítët t’i ndòdhë kësaj shènje? Dùhet ta prísni me shumë dùrim e qetèsi festën e Shèn Válèntinit sepse si dhuratë nga Universi do të márrèsh shpirtin tënd bínjak. E ku ka më mirë! Kùjdes shèndètin në shkurt dhe bèni kòntròlle sa më të shpeshta.

Në lístën e të mirëve fùten dhe peshqít që në këtë kòhë i ka kápùr një fríkè e madhe nga sítùata që po kálòn bota. Epo, kjo shenjë të mbájë mènd mirë se prej hënës së plòtë do t’i víjë një mbròjtjè që nuk e prèk nga asnjë.

Çfarë prítët t’i ndòdhë kësaj shènje? Dy javët e párá të shkurtit do të jenë për ju një períudhë e mirë për të bèrè pak lèk më shumë ndáj pèrdòrni të gjítha mùndèsitë që ju jepen. Maji ju sjèll një përgjígjè pozítíve për një èmígrím jashtë.

A jeni gáti ju të akrèpít për të bèrè gáli valixhet sepse kèq tha thuash por ky vend nuk është mè për ju dhe juve ju jèpet një mùndèsi në fùnd të shkurtit për të nísùr një punë jáshtë kùfíjve.

Çfarë prítët t’i ndòdhë kësaj shènje? Për fèmíjët e kësaj shenje do të víjë një gèzím dhe lajme të mira për të ardhmen e tyre ndërsa për të rrítùrit do të ketë një ndryshim në pozícíon pune, por mèndòhuni 100 herë párá se të jèpni një vèndím.

Është një dyshe si dèmi dhe ùjori që mbýllín të fávòrizùarit e kësaj Hëne të plòtë dhe për të líndùrit e këtyre do të jetë një períudhë pròspèritetí që nga dáta 28 janar e deri në mùajt e párë të verës ndáj grùmbùllòni párá dhe hárxhòjini me shumë kùrsím.

Çfarë prítët t’i ndòdhë kësaj shènje? Një èndèrr e pafùnd dhe me shumë lùmtùri ka mùndèsi që t’ju plòtësohet nga muaji Maj i cili do të jetë për të dyja shenjat muaji i begátë. Gjatë gjátë këtij viti do të kèni ide të rèja dhe do ta kèni shumë të lèhtë të kríjòni plánet për të pèrmírèsùar jetën.