Profesori i njohur Serb ”hallakat” gjithë Ballkanin me deklaratën tronditëse !! Kosovën e kemi humbur, ndrësa Trepca…

Profesori i njohur Serb ”hallakat” gjithë Ballkanin me deklaratën tronditëse !! Kosovën e kemi humbur, ndrësa Trepca… Gje rat duhet anali.zuar mbi bazen e realitetit tone, jo ba zuar ne titujt eksklu.ziv te gazetave, te mediave, tha analisti Serb Vlladita Jankoviç. Koso ven e kane pranuar shu.me shtete, shtete ne kuptimin e plo.te te fjales. […]

Continue Reading

Vlora Citaku vjen me nje goditje te ‘forte’ per ministrin e Serbise , ku ky i fundit ofendoi rende Vjosa Osmanin..

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i ka re.aguar ministrit të Brendshëm të Serbisë, Aleksander Vulin, pasi tha deklarata fye.se për presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin. Çitaku, me anë të një postimi në llo.garinë e saj në ‘Twitter’, i ka cilësuar këto deklarata “të neveritshme”, pasi Vulin përdori fja.lë fyese për përshkrimin fizik të […]

Continue Reading

Albin Kurti vjen me nje kerkese per Gjermanine per liberalizimin e vizave / Shikoni pergjigjen interesante te Angela Merkel

Takimi vir.tual i ftuar nga kancelarja Angela Merkel me liderët e Ballkanit Përendimor dhe BE-në, bëri që gjitha palët të kërkojnë përshpejtimin e integ.rimit të rajonit në Bashkimin Evropian. Por, tash për tash, Albin Kurti, kryeministër i Kosovës, kër.koi që vizat të liberalizohen sa më shpejt. Ndërsa, Merkel thek.soi se “BE-ja duhet t’i mbajë premtimet”. […]

Continue Reading

Vjen ofendim mjaft i rende per presidenten e Kosoves Vjosa Osmanin prej ministrit serb ! Nuk ju besohet se cfare i tha…

Mini.stri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka fyer presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani, pas një dek.larate të presidentes Osmani, dhënë për revistën “Der Spiegel”. Vulin e nxori nga kon.teksti deklaratën e Osmanit, dhe si kundërpërgjigje e ka fyer për fizikun e saj. “Nëse Osmani do të ki.shte fytyrë siç e ka barkun, […]

Continue Reading

Melihate Termkolli i reagon ashper Bekim Jasharit !! Te kesh kujdes me vlerat dhe…

Anë.tarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka kritikuar kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari. Tërmkolli, nëpërmjet një pos.timi në ‘Facebook’, ka thënë se Jashari me veprimet e fundit ka vendosur ta dëmtojë anën më të ndritshme të fami.ljes heroike Jashari. Këto kritika nga ish-deputetja e LDK-së vij.në pasi kryetari Jashari u takua me Mahmoud […]

Continue Reading

Profesori i historise i le me goje ”hapur” te gjithe !! Princat e betejes se Kosoves ne 1389 nuk ishin serb por ata ishin shqipetare…

Adem Breznica, profe sor i historisë. Dy prej shumë prota.gonistëve të para dhe pas Betejës së Kosovës (1389), Lazar (h)RABeljanoviç dhe (v)UK BRAnkoviç nuk ishin princër serbë por shqip.tarë në vrullin e asi.milimit të tyre, pas startit që ishte nisur me Namanitët rasian. Llagapet e tyre tregojnë më së miri rrënjën e prejardhjes së këtyre […]

Continue Reading